Descriere
Merger LRF XL50 este primul dispozitiv cu o calitate termica HD, cu un senzor cu rezolutie record de 1024 x 768 pixeli. Cu o raza de detectie de 2300 m, un camp vizual larg si un telemetru incorporat, noul binoclu Merger LRF XL50 este un adevarat polivalent, oferind capabilitati exceptionale de scanare si achizitie a tintei la intreaga gama de marire – de la 2.5x la 20x.
Acest binoclu ofera o experienta termica de nivel superior. Imaginea generata de noul senzor termic de 1024×768 pixeli are o inalta definitie si detalii bogate. Este ideal pentru identificarea fara compromisuri a trofeului. Siluetele, anatomia si particularitatile comportamentale ale animalelor sunt bine vizibile si se pot distinge.
Imagini foarte detaliate pe intregul interval de marire
Marirea variabila de 2.5-20x ofera o focalizare imbunatatita si o recunoastere generala mai buna a obiectelor la distante semnificative. Senzorul HD permite mentinerea unui nivel ridicat de detalii ale imaginii pe intreaga gama de marire. Zoom-ul se modifica fie treptat in trepte de 2x, fie continuu pentru un raport FOV / marire personalizat pentru fiecare situatie specifica.
Merger LRF XL50 ofera un camp larg de vizualizare pentru scanarea si identificarea usoara a prazii. Exploreaza peisajele in calitate HD cu un unghi larg de 14 grade si o magnificatie optima de 2.5x. Senzorul de format mare permite cel mai bun raport FOV/magnificatie din clasa sa chiar si la niveluri ridicate de zoom, pana la 20x.
Specificatii
| Rezolutie senzor: | 1024 x 768 pixeli |
| Pixel Pitch: | 12 µm |
| NETD: | <40 mK |
| Obiectiv: | F50/1.0 |
| Putere de marire: | 2.5 – 20 x |
| Zoom digital: | 8x |
| Camp vizual: | 14×10.5° |
| Camp vizual la 100m: | 24.6×18.5 m |
| Distanta de detectie: | 2300 m |
| Frecventa cadrelor: | 50 Hz |
| Distanta interpupilara: | 62 – 74 mm |
| Distanta optima ochi ocular: | 15 mm |
| Ecran: | Amoled HD |
| Rezolutie: | 1024 x 768 pixeli |
| Telemetru laser integrat: | Da |
| Clasa laser: | 1 |
| Lungime de unda: | 905 nm |
| Distanta de masurare: | 1000 m |
| Acuratete: | +/- 1 |
| Rezolutie video: | 1024 x 768 pixeli |
| Format video: | .mp4 |
| Format foto: | .jpg |
| Memorie interna: | 64 GB |
| Wi-Fi integrat: | Da |
| Frecventa: | 2.4 / 5 GHz |
| Grad de protectie: | IPX7 |
| Temperatura de operare: | -25 pana la +50 °C |
| Filet trepied: | 1/4″ |
| Aplicatie compatibila: | Stream Vision 2 |
| Alimentare: | Acumulator intern 4.0Ah + acumulator extern 3.2Ah |
| Capacitate: | 3200 mAh; 4000 mAh |
| Autonomie: | 8 ore |
| Material: | Aliaj de magneziu |
| Dimensiuni: | 197 x 140 x 72 mm |
| Greutate: | 0.95 kg |
FII SMART
Descarca aplicatia Stream Vision 2 pe dispozitivul tau cu Android sau iOS sa te poti bucura la maximum de camera ta cu termoviziune de la Pulsar.
Stream Vision 2 – Android
Descarca aplicatia Stream Vision 2 pentru Android apasand butonul „Descarca de pe Google Play” sau scanand codul QR direct cu telefonul

























